Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął nazwę przyszłego programu regionalnego dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027

25.01.2021

Dziś zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję w sprawie nazwy przyszłego programu regionalnego dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027. Oficjalna nazwa programu to „Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a skrót nazwy brzmi „FEM 2021-2027”.

Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 25 stycznia 2021 r. przyjął nazwę przyszłego programu regionalnego dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027, która brzmi: „Fundusze Unii Europejskiej dla Mazowsza”. Taka nazwa w pełni odzwierciedla zarówno wymiar regionalny, jak i europejski nowego programu dla województwa mazowieckiego. Zarząd przyjął także skrót nazwy „FEM 2021-2027”.

Cały czas trwają prace nad kształtem programu na lata 2021-2027, aby dopasować do potrzeb województwa tj. potrzeb słabiej rozwiniętej części mazowieckiej regionalnej i lepiej rozwiniętego obszaru Warszawskiego Stołecznego. Zgodnie z projektem Umowy Partnerstwa przedstawionym przez ministerstwo z puli środków z polityki spójności przyznanych wszystkim 16 województwom Mazowsze otrzyma z Unii Europejskiej 1,67 mld euro na program regionalny.

Od 18 stycznia do 22 lutego br. trwają  konsultacje Umowy Partnerstwa. Spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich dla Mazowsza odbędzie się 8 lutego w formule zdalnej. Zapraszamy do oglądania transmisji z konsultacji prowadzonych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz zgłaszania uwag do projektu Umowy Partnerstwa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Skip to content