Startuje XIX edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”

Startuje XIX edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”

25.01.2024

Już po raz dziewiętnasty uczniowie szkół ponadpodstawowych mają okazję wziąć udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej pn. „Gwiezdny Krąg”. Olimpiada organizowana jest przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży przy współpracy z ekspertami Team Europe Direct, Punktami Europe Direct oraz Stowarzyszeniem „Pomorskie w Unii Europejskiej”.Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci wyjazdu turystycznego do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej. Laureaci mogą także zdobyć indeksy an uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe. Poznaj szczegóły i spróbuj swoich sił w nadchodzącej XIX Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Ogólnopolska Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to projekt realizowany od 2004 rok. Jej celem jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemie instytucjonalnym, prawach i wartościach europejskich oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE. Tegoroczna edycja Olimpiady koncentrować się będzie na dwóch głównych tematach: 20-leciu członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych i branżowych. Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to wyjątkowa szansa dla młodych ludzi, dzięki której mogą poszerzyć swoja wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, a także nawiązać nowe znajomości.

Zasady wysyłania zgłoszeń

By uczeń mógł wziąć udział w Olimpiadzie, szkoła, do której uczęszcza, powinna wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 14 marca 2024 roku.  Pierwsza tura Olimpiady odbędzie się już 18 marca br.

Jakie nagrody czekają na finalistów?

Nagrodą główną jest wyjazd turystyczny do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej. Może to być zwrot kosztów wycieczki z biurem podróży lub zorganizowanej przez samego uczestnika, także z możliwością zabrania we wspólną podróż innej osoby. Ponadto istnieje możliwość wygrania indeksu na uczelnie oraz nagród rzeczowych. Więcej informacji na stronie: https://gwiezdnykrag.pl/


Skip to content