Pierwszy MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi za nami

Pierwszy MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi za nami

30.05.2023

Piknikowy sezon ze strefą Funduszy Europejskich uważamy za otwarty. Pierwszy odbył się w miniony weekend  w miejscowości Lelis. Stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych cieszyło się dużym zainteresowaniem. Były gry, konkursy, animacje dla dzieci, a także profesjonalna informacja o możliwościach wsparcia w ramach nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.  

Fundusze Europejskie w centrum uwagi

Na pierwszy MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi zaprosiliśmy 27 maja do miejscowości Lelis w powiecie ostrołęckim. Strefa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych dostępna była na terenie boiska przy ul. Szkolnej 51. Mieszkańcy dopisali, chętnie uczestniczyli w zaplanowanych aktywnościach, byli ciekawi również nowych możliwości i obszarów wsparcia ze środków europejskich.

Najmłodsi natomiast bawili się w strefie z konkursami, animacjami, było malowanie buziek, wata cukrowa i wesoła zabawa. Inną atrakcją MAZOpikniku był jarmark z mazowieckimi wyrobami ludowymi oraz produktami regionalnymi. W strefie zdrowia mieszkańcy korzystali z następujących usług: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu. Zakończeniem imprezy był występ kabaretu  Łowcy.B.


Skip to content