MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi w Żyrardowie

MAZOpiknik z Funduszami Europejskimi w Żyrardowie

07.09.2023

Do subregionu żyrardowskiego w poprzedniej perspektywie wpłynęło aż 245 mln zł w programu regionalnego dla Mazowsza. Pozwoliło to na realizację inwestycji o łącznej wartości 400 mln zł. Chcesz się przekonać, jak zmieniła się jakość życia mieszkańców? Chcesz porozmawiać o funduszach europejskich i na własne oczy zobaczyć ich siłę? Zapraszamy w najbliższą sobotę 9 września na MAZOpiknik do Żyrardowa na tereny zielone przy Eko Parku. Przyjdź do strefy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i spędź z nami swój wolny czas. Zapewniamy rozrywkę i wiedzę na temat możliwości wsparcia w ramach  funduszy europejskich.

Dobra zabawa z Funduszami Europejskimi

MAZOpikniki jeszcze się nie kończą i kolejny odbędzie się w Żyrardowie przy ul. Skrowaczewskiego. Pikniki integrują mieszkańców, promują turystykę na Mazowszu, a także przybliżają efekty funduszy europejskich. Przyjście na MAZOpiknik to także dobra okazja do rodzinnego spędzania czasu, do zabawy oraz ciekawych aktywności.

MAZOpiknik odbędzie w godzinach 11.00-20.00. Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych znajdą się atrakcje dla małych i dużych, np. strefa z konkursami, animacjami, malowanie twarzy oraz słodka wata cukrowa. Wszystkie osoby zainteresowane informacją na temat nowych naborów wniosków w ramach Funduszy Europejskich, otrzymają szczegółowe wskazówki w tym zakresie.

W miasteczku zdrowia uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu czy pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.

Podczas MAZOpikniku odbędzie się również jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych,
pokazy magiczne, szybki kurs nauki tańca. Inne aktywności to m.in. ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, pomalować torby, zrobić własne mydełka i woreczki zapachowe.

Wieczór z muzyką i dawką humoru

O godzinie 18.00 odbędzie się koncert Artura Gotza, a o godzinie 19.00 występ kabaretu  Łowcy.B.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku


Skip to content