Komunikaty
- Dnia 08.03.2024 Regulamin wyboru projektów został zaktualizowany.
- Dnia 02.02.2024 Regulamin wyboru projektów został zaktualizowany.
Komunikat w sprawie zmiany rozporządzenia de minimis
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że 18 kwietnia 2024 r. weszłow życie rozporządzenie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 17 kwietnia 2024 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów na lata 2021–2027 (Dz. U. z 2024 r. poz. 598), stanowiące krajową podstawę prawną udzielania pomocy de minimis w ramach […]
publikacja 13.05.2024
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że 27 lutego 2024 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków w ramach naboru FEMA.02.07-IP.01-014/24 do 31 marca 2024 r. Przedłużenie terminu naboru podyktowane jest prośbami zgłaszanymi przez potencjalnych wnioskodawców.
publikacja 28.02.2024
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element
Ocena merytoryczna
Lista ocenionych projektów zatwierdzonych uchwałą ZWM z dnia 15 lipca br. w sprawie zatwierdzenia wyników oceny projektów, złożonych w ramach naboru konkurencyjnego nr FEMA.02.07-IP.01-014/24, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” dla Działania 2.7 „Bioróżnorodność”, Typ projektów: „Ochrona różnorodności biologicznej i rodzimych gatunków roślinnych i zwierzęcych na terenach miejskich i pozamiejskich” Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 dla Regionu Warszawskiego Stołecznego
xlsx 0.02 MB
Data publikacji 16.07.2024
Lista ocenionych projektów zatwierdzonych uchwałą ZWM z dnia 15 lipca br. w sprawie zatwierdzenia wyników oceny projektów, złożonych w ramach naboru konkurencyjnego nr FEMA.02.07-IP.01-014/24, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” dla Działania 2.7 „Bioróżnorodność”, Typ projektów: „Ochrona różnorodności biologicznej i rodzimych gatunków roślinnych i zwierzęcych na terenach miejskich i pozamiejskich” Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 dla Regionu Mazowieckiego Regionalnego
xlsx 0.02 MB
Data publikacji 16.07.2024
Skład KOP
docx 3 stron 0.04 MB
Data publikacji 16.07.2024
Ocena formalna
Informacja o zakończonej ocenie formalnej w naborze 2.7
docx 1 stron 0.02 MB
Data publikacji 20.05.2024
Lista wnisoków zweryfikowanych pozytywnie
xlsx 0.02 MB
Data publikacji 20.05.2024
Szczegóły naboru
DLA KOGO
- Administracja publiczna
- Instytucje nauki i edukacji
- Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
- Służby publiczne
NA CO
1. Głównym celem projektu będzie ochrona bioróżnorodności i odtworzenie gatunków rodzimych.
2. Zielona infrastruktura stanowiąca sieć wysokiej jakości naturalnych i seminaturalnych obszarów, która będzie planowana, projektowana i zarządzana, w celu dostarczenia szerokiego wachlarza usług ekosystemowych oraz ochrony różnorodności biologicznej (w tym skwery, otwarte przestrzenie publiczne) – wsparcie dla projektów realizowanych wyłącznie w miastach o liczbie mieszkańców nie większej niż 20 tys. mieszkańców (z wyłączeniem stolic powiatów z przedziału 15-20 tys. mieszkańców).
3. Pozostałe działania realizowane będą na obszarach miejskich (niezależnie od liczby mieszkańców) i pozamiejskich i będą dotyczyły:
- przywracania utraconej różnorodności biologicznej, tworzenia centrów ochrony rodzimych gatunków roślinnych i zwierzęcych jako warunków rozwoju i rozmnażania dla fauny i flory (parki: miejskie, publiczne, wypoczynkowe, rekreacyjne, eko-parki; ogrody botaniczne; arboreta; ośrodki rehabilitacji; banki genowe);
- ograniczenia rozprzestrzeniania się populacji gatunków obcego geograficznie pochodzenia, w tym roślin inwazyjnych, szczególnie zagrażających gatunkom rodzimym;
- zapewnienia warunków do wzrostu liczebności populacji rzadkich, ginących, zagrożonych i innych cennych przyrodniczo gatunków;
- zakładania łąk kwietnych, stanowiących pokarm dla naturalnych zapylaczy;
- zazieleniania poprzez nasadzenia odmian drzew, krzewów, roślinności prowadzącej do odtworzenia różnorodności biologicznej, które naturalnie występują na Mazowszu, odmian przystosowanych do warunków lokalnych, a jednocześnie asymilujących duże ilości CO2.
4. Działania edukacyjne mogą stanowić jedynie element szerszego projektu (kampanie edukacyjno-informacyjne, kształtowanie świadomości ekologicznej, przekazywanie wiedzy i promowanie w społeczeństwie ekologicznych postaw, zachowań oraz tworzenie warunków do aktywnego korzystania z jej zasobów, bez szkody dla środowiska).
5. Planowane do realizacji działania z projektu nie mogą stać w sprzeczności z działaniami wynikającymi z dokumentów planistycznych dla obszaru chronionego (dotyczy projektów realizowanych na obszarach chronionych ).
6. Planowane do realizacji inwestycje na obszarach chronionych nie mogą obejmować wdrażania działań wynikających z dokumentów planistycznych dla tych obszarów.
7. Wsparcie dla projektów dotyczących inwazyjnych gatunków obcych, dla których opracowano wytyczne dotyczące metod zwalczania (udostępnione na stronie internetowej http://projekty.gdos.gov.pl/kompendia-zwalczania-wybranych-inwazyjnych-gatunkow-obcych), realizowane będzie przez JST i przez pozostałe podmioty (z wyłączeniem organów zobowiązanych do podjęcia działań, wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt. 1-3, ust. 2 pkt. 1 i pkt. 2 lit. a ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych).
8. Projekt będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi realizowanej inwestycji, ze spełnieniem wszystkich warunków i wymogów środowiskowych wynikających z przepisów oraz za zgodą właściwego organu nadzorującego poszczególne formy ochrony przyrody.
9. Zgodność projektu z unijnymi dokumentami strategicznymi: Unijną strategią na rzecz bioróżnorodności do 2030 r. (USB) i Priorytetowych Ram Działania (PAF) dla sieci Natura 2000 w Polsce na lata 2021-2027.
Kto może składać wnioski
- jednostki samorządu terytorialnego (JST),
- jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
- jednostki samorządowe ochrony środowiska,
- wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe,
- kościoły i związki wyznaniowe,
- podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych JST,
- organizacje pozarządowe,
- lasy państwowe,
- parki krajobrazowe,
- jednostki naukowe,
- uczelnie,
- organizacje badawcze.
Jak się ubiegać
JAK SKŁADAĆ WNIOSEK?
Wniosek o dofinansowanie projektu jest przygotowywany i składany wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0. System służy do obsługi wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
System ten jest dostępny z poziomu https://mewa21.mazowia.eu/. Każdy użytkownik systemu musi posiadać aktywne konto.
Dokumenty
-
pdf 34 stron 1.09 MBpdf 34 stron 1.09 MB
Poprzednie wersje dokumentu
-
Data publikacji 02.02.2024
-
Data publikacji 19.01.2024
-
-
zip 4.39 MBzip 4.39 MBData publikacji 02.02.2024Poprzednie wersje