Konferencja regionalna w Płocku „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

Konferencja regionalna w Płocku „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

10.10.2023

Już w najbliższy piątek 6 października w Urzędzie Miasta Płocka o godz. 10.00 odbędzie się ostatnia już konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie płockim. Jakie zmiany zaszły w regionie i czy mieszkańcy doceniają swoich włodarzy za pozyskanie milionów z Unii Europejskiej? Czy w obecnej perspektywie będzie kontynuacja działań zmierzających do jeszcze większego rozwoju miast, powiatów i gmin? To okaże się już wkrótce, bo przed nami jesień z nowymi naborami wniosków w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online. Zapraszamy do udziału.

Rozwój subregionu płockiego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność płockich beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali blisko 290 projektów. Zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy bardzo aktywnie sięgali po środki europejskie. Lokalny rozwój jest dla wszystkich priorytetem, a efekty zrealizowanych inwestycji widzimy na każdym kroku. Do regionu trafiło ponad 488,3 mln zł.

Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np. gmina i miasto Płock zrealizowało projekt dotyczący rewitalizacji terenów nadwiślańskich będących częścią Starego Miasta Płocka. Udało się stworzyć zupełnie nową przestrzeń nabrzeża i zbudować promenadę wiślaną wraz z falochronami. Miejsce stało się atrakcją turystyczną i wizytówką miasta. Wiele projektów dotyczyło bezpieczeństwa, jak np. zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem dla OSP w Gąbinie, a także dostępności do kultury dzięki modernizacji zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Realne działania Unii Europejskiej to efekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Urzędzie Miasta Płocka przy pl. Stary Rynek 1 w godzinach 10.00-13.30. Podczas wydarzenia, Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych już ogłosiła pierwsze nabory wniosków. Po latach możliwe było ubieganie się o dofinansowanie gospodarki wodno-ściekowej, ze wsparcia skorzystają także Ochotnicze Straże Pożarne, ponownie placówki oświatowe, osoby bezrobotne czy podmioty ekonomii społecznej.

Kto jeszcze skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu płockiego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:


Skip to content