Kolejne karetki dla siedleckiego Meditransu dzięki Unii Europejskiej

Kolejne karetki dla siedleckiego Meditransu dzięki Unii Europejskiej

28.12.2023

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Siedlec i okolic. Dzięki realizacji największego w Europie projektu COVID-owego, siedlecki Meditrans wzbogacił się o pięć nowych karetek w pełni wyposażonych i gotowych do bezpiecznego przewozu pacjentów. Do tej pory placówka otrzymała w ramach projektu 10 ambulansów. Kolejne pomogą w szybszych interwencjach zespołów ratownictwa medycznego.

#UE pomaga

Oficjalne przekazanie nowoczesnych karetek odbyło się w siedzibie SPZOZ „RM-MEDITRANS” SPRiTS w Siedlcach z udziałem przedstawicieli zarządu województwa mazowieckiego. Nowocześnie wyposażone ambulanse gwarantują niezawodność działania, pacjentom bezpieczeństwo, a ratownikom komfort pracy.

Trzy ambulanse, to karetki typu C przystosowane do pracy w ramach Systemu Ratownictwa Medycznego. Zostały nazwane mobilnymi jednostkami intensywnej opieki. Na ich pokładzie można bezpiecznie przewozić i monitorować stan zdrowia pacjentów. Wyposażone są także w nosze elektryczne. Pozostałe dwa ambulanse są pojazdami transportowymi, przeznaczonymi do podstawowego leczenia i monitorowania chorych.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV2 na terenie województwa mazowieckiego” to ponad 578 mln złotych przekazanych na zakup sprzętu i dostosowanie pomieszczeń w mazowieckich placówkach ochrony zdrowia. Projekt realizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Skip to content