Integracja i zabawa na MAZOpikniku z Funduszami Europejskimi w Sierpcu

Integracja i zabawa na MAZOpikniku z Funduszami Europejskimi w Sierpcu

24.08.2023

Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbędzie się kolejny MAZOpiknik oraz coroczny Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Przyjdź do strefy  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i spędź z nami swój wolny czas. Zapewniamy takie atrakcje jak gry, konkursy, animacje dla dzieci. Oprócz zabawy, eksperci z MJWPU będą udzielać informacji na temat możliwości wsparcia w ramach nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Widzimy się w Sierpcu.

Koniec wakacji z Funduszami Europejskimi

Kolejnym miejscem na piknikowej mapie Mazowsza będzie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przy ul. Gabriela Narutowicza 64. To doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, do zabawy oraz ciekawych aktywności. Muzeum przygotowało dla uczestników ekspozycję „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”. Uczestnicy wezmą udział w pokazie prac i zwyczajów wiejskich oraz rękodzieła ludowego.

MAZOpiknik odbędzie w godzinach 11.00-20.00. Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych znajdą się atrakcje dla małych i dużych, np. strefa z konkursami, animacjami, malowanie twarzy oraz degustacja waty cukrowej. Wszystkie osoby zainteresowane informacją na temat nowych naborów wniosków w ramach Funduszy Europejskich, otrzymają szczegółowe wskazówki w tym zakresie.

Podczas MAZOpikniku odbędzie się również jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych,
pokazy magiczne, szybki kurs nauki tańca. Inne aktywności to m.in. ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, pomalować torby, zrobić własne mydełka i woreczki zapachowe.

Zapraszamy także do strefy zdrowia i skorzystania z następujących usług: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

Wieczór z muzyką i dawką humoru

O godzinie 18.00 odbędzie się koncert Artura Gotza, a o godzinie 19.00 występ kabaretu  Pod Wyrwigroszem.


Skip to content