Więcej czasu na przygotowanie i złożenie wniosku na projekty poprawiające transport publiczny w regionie warszawskim. Nowy termin składania wniosków to 21 sierpnia 2024 r. Wykorzystaj te dodatkowe dni na dopracowanie projektu, który będzie dotyczył budowy nowych przystanków, modernizacji istniejącej infrastruktury oraz wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań cyfrowych dla mieszkańców.
Budżet konkursu wynosi ponad 145,6 mln zł, a środki pochodzą z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027. Wnioski można składać w wersji elektronicznej do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Nabór prowadzony jest w ramach Działania 3.2 Mobilność miejska w ZIT, typ projektu: Budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego dla Regionu Warszawskiego Stołecznego (RWS) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
Na jakie działania z zakresu infrastruktury transportu publicznego można uzyskać dofinansowanie?
Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich możliwe będą inwestycje w zakresie:
- Budowy i przebudowy infrastruktury przystankowej wraz z wyposażeniem;
- Infrastruktury niezbędnej dla eksploatacji, utrzymania i obsługi taboru transportu publicznego wraz z niezbędnymi urządzeniami, budowa i przebudowa węzłów przesiadkowych, w tym obiektów P&R;
- Systemów cyfrowych dla transportu publicznego i bezemisyjnej mobilności, w tym szczególnie w zakresie integracji taryfowej i wdrożenia koncepcji „Mobilność jako usługa” (MaaS).
Obiekty P&R (Park and Ride) będą wspierane tylko, jeśli są zlokalizowane z dala od centrów miast i zintegrowane z transportem publicznym. W miastach powyżej 50 tys. mieszkańców wsparcie dla tych obiektów będzie możliwe, jeśli są poza obszarem śródmieścia określonym w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Ważne!
Region Warszawski stołeczny (RWS)
Przypominamy, że Region Warszawski stołeczny tworzą powiaty: m.st. Warszawa, legionowski, miński, otwocki, wołomiński, nowodworski, grodziski, piaseczyński, pruszkowski i warszawski zachodni.
Czas trwania naborów i sposób składania wniosku
Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy przesłać w terminie do 21 sierpnia 2024 r. za pomocą systemu MEWA 2.0.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Wnioski o dofinansowanie mogą składać:
- Jednostki Samorządu Terytorialnego
W ramach naboru wnioskodawca może złożyć maksymalnie jeden wniosek o dofinansowanie projektu, natomiast partnerem wnioskodawca może być w dowolnej liczbie projektów
Warunki finansowe:
Maksymalne dofinansowanie dla RWS wynosi 50% kosztów kwalifikowalnych, z minimalnym wymaganym wkładem własnym także na poziomie 50%. Zarówno maksymalna, jak i minimalna wartość dofinansowania nie zostały określone w konkursie.
Kontakt i dodatkowe informacje
Pełna dokumentacja znajduje się na stronie konkursu FEMA.03.02-IP.01-040/24 dla RWS. W przypadku pytań skontaktuj się z nami, odwiedzając wybrany Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich lub dzwoniąc na infolinię: 801 101 101.