Komunikaty
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że 10 grudnia 2024 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków w ramach naboru FEMA.02.05-IP.01-047/24do 8 stycznia 2025 r. Przedłużenie terminu naboru podyktowane jest prośbami zgłaszanymi przez potencjalnych wnioskodawców.
publikacja 10.12.2024
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że 21 października 2024 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków w ramach naboru FEMA.02.05-IP.01-047/24do 11 grudnia 2024 r. Przedłużenie terminu naboru podyktowane jest prośbami zgłaszanymi przez potencjalnych wnioskodawców.
publikacja 22.10.2024
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej ten kod na swoją witrynę, aby osadzić element
Szczegóły naboru
DLA KOGO
- Administracja publiczna
- Przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne
- Służby publiczne
NA CO
W ramach naboru dofinansowane mogą być jedynie przedsięwzięcia, których celem jest zrównoważona gospodarka wodna, eliminacja awaryjności sieci wodociągowych, ograniczenie strat wody oraz zwiększenie efektywności dostaw dobrej jakości wody pitnej.
- Przedsięwzięcia planowane do wsparcia:
- działania prowadzące do zwiększenia efektywności dostaw wody, zapewniające rozwój systemów ujęć, uzdatniania, zaopatrzenia, dystrybuowania i magazynowania wody,
- działania dla zrównoważonej gospodarki wodnej, eliminujące awaryjność sieci wodociągowej i straty wody, prowadzące do efektywnego wykorzystywania zasobów wodnych,
- wprowadzające systemy monitorowania sieci wodociągowej (jakość, ilość pobieranej i uzdatnianej wody),
- działania informacyjno-edukacyjne z zakresu prawidłowego gospodarowania zasobami wodnymi i oszczędności wody (element uzupełniający projektu).
- W zakresie projektów związanych z gospodarką wodną realizowane będą przedsięwzięcia wpisujące się w priorytety i zalecenia wynikające z Dyrektywy 2020/2184 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dokumentem wdrażającym powyższą Dyrektywę i sprawdzającym stopień spełnienia wymogów jest „Program Inwestycyjny w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi” (PPJiOSW). Inwestycje muszą się mieścić w zdefiniowanych obszarach działań, które mają bezpośredni wpływ na ograniczenie poziomu wycieków wody oraz zapewnią wymaganą jakość i bezpieczeństwo wody oraz zostały wymienione w podrozdziale 4.1.1. Zdefiniowanie obszarów działań PPJiOSW.
- Wsparcie mogą uzyskać projekty realizowane na terenie gmin o liczbie ludności poniżej 15 tys. mieszkańców. (weryfikacja dokonywana będzie na podstawie najnowszych dostępnych na dzień złożenia wniosku danych statystycznych GUS, dotyczących liczby ludności w gminach, publikowanych w systemie Bank Danych Lokalnych, na stronie: bdl.stat.gov.pl).
- Przedsięwzięcia obejmujące budowę lub modernizację sieci wodociągowej, stacji uzdatniania lub ujęć wody po zakończeniu inwestycji muszą spełniać wymagania Dyrektywy 2020/2184 dnia 16 grudnia 2020 r. oraz obowiązującego na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie rozporządzenia Ministra Zdrowia – w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
- Projekt związany z rozbudową systemów wodociągowych (nowe sieci wodociągowe, nowe stacje uzdatniania i ujęcia wody) musi być zlokalizowany na terenie aglomeracji spełniającej wymagania Dyrektywy 91/271/EWG (tzw. Dyrektywy ściekowej), ujętej w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Dla projektów dotyczących rozbudowy infrastruktury, w sytuacji gdy inwestycja dotyczy zaopatrzenia w wodę aglomeracji ujętej w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych, która dopiero osiągnie zgodność z Dyrektywą 91/271/EWG dotyczącą oczyszczania ścieków komunalnych w wyniku zakończenia realizowanych już przez beneficjenta działań, warunkiem pozytywnej oceny projektu w ramach działania FEMA.02.05 będzie złożenie przez Wnioskodawcę oświadczenia, że Wnioskodawca będzie posiadał co najmniej podpisane umowy z wykonawcami zadań, po zakończeniu których nastąpi spełnienie wszystkich trzech warunków zgodności z dyrektywą Rady 91/271/EWG dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.
Jak się ubiegać
JAK SKŁADAĆ WNIOSEK?
Wniosek o dofinansowanie projektu jest przygotowywany i składany wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0. System służy do obsługi wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
System ten jest dostępny z poziomu https://mewa21.mazowia.eu/. Każdy użytkownik systemu musi posiadać aktywne konto.
Dokumenty
-
pdf 34 stronpdf 34 stron
Poprzednie wersje dokumentu
-
Data publikacji 28.10.2024
-
Data publikacji 11.09.2024
-
-
zipzipData publikacji 10.09.2024