Zapraszamy do lektury najnowszego numeru magazynu „Fundusze Europejskie na Mazowszu”. A w nim m.in. wywiad z Bartłomiejem Balcerzykiem, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce o historii i przyszłości Unii Europejskiej.
Pokazujemy kolejne ciekawe unijne inwestycje na Mazowszu. Zobaczcie jak wyglądają i jakie obecnie spełniają funkcje odnowione zabytki: oficyna dworska w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Pałac Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim, czy też pałacyk Dittricha, w którym działa Muzeum Mazowsza Zachodniego.
Przeczytasz także o tym, jak dzięki funduszom europejskim opracowano prototypu humanoidalnego robota do obsługi klienta oraz jak wsparcie z UE przyczyniło się do opracowania innowacyjnego ekstraktu z grejfruta, który zdobył uznanie konsumentów na całym świecie.
Co łączy warszawskie metro, zaporę Alqueva na rzece Gwadiana w Portugalii z linią szybkiej kolei Madryt–Barcelona oraz zakładem utylizacji odpadów w Alexandroupolis w Grecji? Dowiesz się z artykułu na temat jubileuszu Funduszu Spójności.
Unia Europejska od lat wpływa na rozwój naszego regionu. Dzięki dofinansowaniu zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. W magazynie zapraszamy do zapoznania się z projektami zgłoszonymi do konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023, a także do głosowania, gdyż to od głosów oddanych na stronie www.liderzmian.eu zależeć będą wyniki konkursu podsumowującego ostatnie lata realizacji programu regionalnego.
Życzymy miłej lektury!